O společnosti

Společnost "Polesie" je na trzích v Rusku, Bělorusku, zemích SNS a Evropě dobře známá jako výrobce kvalitních plastových hraček z materiálů šetrných k životnímu prostředí s využitím moderních technologií. Zářivé barvy, jedinečný design, flexibilní cenová politika a individuální přístup nám umožňují obsadit jedno z předních míst na trhu.
Výrobou a prodejem hraček se zejména snažíme pomáhat rodičům řešit problémy týkající se využití volného času a vývoje dítěte.
Hlavním záměrem tohoto webu je seznámit vás s historií společnosti, hlavními etapami vývoje, informovat o našich výrobcích a o tom, co připravujeme.
Historie společnosti začíná v roce 1998. V malém, starobylém městě Kobrin, na pronajatém pozemku o rozloze 200 metrů čtverečních, začal tým deseti lidí, na jednom manuálním vyfukovacím lisu, vyrábět první výrobky - hračky "pyramidy".
Postupně, rok od roku, společnost rostla kvantitativně a kvalitativně, technologie se zlepšovala a rostl i sortiment výrobků.
Od roku 2001 se "Polesie" reorganizuje na společný podnik za účasti zahraničního investora. Hlavními prodejními trhy v tomto období jsou Bělorusko, Rusko a Ukrajina.
V roce 2002 byla uzavřena licenční smlouva pro výrobu hraček pod ochrannou známkou "VISTA" (Česká republika).
V roce 2003 byla uzavřena licenční smlouva pro výrobu hraček pod ochrannou známkou "Cavallino" (Itálie).
V roce 2006 byla uzavřena licenční smlouva pro výrobu hraček pod ochrannou známkou "Palau" (Španělsko).
V roce 2006 byla uzavřena licenční smlouva pro pro výrobu hraček pod ochrannou známkou "MOLTO" (Španělsko).
V roce 2007 je společnost certifikována podle normy ISO 9001. Každý výrobek má dále bezpečnostní certifikát podle EN 71. Ve stejném období začíná aktivní propagace hraček na trzích EU.
V roce 2012 byla byla koupena práva na výrobu sortimentu pod ochrannou známkou "Cavallino".
V roce 2012 byla koupena práva na výrobu sortimentu pod ochrannou známkou "Wader Quality Toys". Ve stejném období došlo k rozšíření trhů o Kanadu, USA, Střední východ a Afriku.
V roce 2014 byla koupena práva na výrobu sortimentu pod ochrannou známkou "Coloma Y Pastor".
V roce 2015 došlo k rozšíření trhů o Austrálii a Japonsko.
Dnes je "Polesie" ochrannou známkou, které věří rodiče ve více než 70 zemích světa.
Výrobní komplex společnosti je, bez nadsázky, jedním z nejlepších v Evropě v daném segmentu trhu a umožňuje vyrábět širokou škálu hraček a zboží pro domácnost.
Počet zaměstnanců k srpnu 2022 byl více než 2 750.
Výrobní a skladovací prostory jsou více než 60 000 m².
Společnost vyrábí výrobky pod obchodními značkami Polesie, Molto, Palau, Wader Quality Toys, Coloma Y Pastor a Cavallino.
Společnost "Polesie" provádí aktivní výstavní činnost a účastní se největších výstav v Bělorusku, Rusku, na Ukrajině, v Polsku, v Německu, v Nizozemsku, v SAE, Hong Kongu, Japonsku a Austrálii.
Děkujeme za spolupráci všem subjektům trhu s hračkami, kteří svým zbožím přinášejí dětem radost.